6 Kasım 2017 Pazartesi

Eğitim Bölgeleri Emlak Seçiminde Etkili Olacak


Eğitim Bölgeleri Emlak Seçiminde Etkili Olacak


Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıkladığı ve TEOG yerine uygulanacak olan yeni sistemin konut tercihlerinde etkili bir faktör olacağını belirtti.

Yeni sistemdeki eğitim bölgesi ve sınavsız mahalli yerleştirme hakkında değerlendirmelerde bulunan Özelmacıklı “2017 yılında TEOG’a giren öğrenci sayısı bir milyon yüz binden fazla. Yeni sistem ile öğrenciler sınavsız olarak kendilerine en yakın beş liseden birini seçebilecek. Buna göre velilerin kiralık ya da satılık taşınmaz seçiminde artık eğitim bölgeleri çok önemli bir etken olacaktır. Bizler de portföy tanıtımlarımıza eğitim bölgelerini ilave ederek bu seçimlerde velilere kolaylık sağlayacağız” dedi. 

Eğitim Bölgeleri Açıklanmalı

Eğitim bölgelerinin ve sınavsız girilecek okulların erken açıklanmasının faydalı olacağını belirten Altın Emlak Genel Müdürü “Ağustos ayında açıklanan yönergeye göre her il/ilçe bir eğitim bölgesi kabul ediliyor. Eğer nüfus 30.000’den fazla ise, okul türleri, ulaşım, coğrafi bütünlük gibi kriterler ile birden fazla eğitim bölgesi oluşacak. Bu bölgelerin sayısı büyükşehirler'de en fazla 15, diğer yerleşim merkezlerinde ise en fazla 5 olabilecek” dedi.

Mevcut Okullar Harita Üzerinden Görülebilir

Milli Eğitim Bakanlığının internet sayfasından okulların yerlerinin harita üzerinden görülebileceğini belirten Özelmacıklı “Ayrıca belediyelerin kent rehberi veya şehir rehberi uygulamaları üzerinden okulların taşınmazlara olan mesafeleri kontrol edilebilir. Birçok Büyükşehir Belediyesinde var olan uygulamalar ile yakındaki okullar da listelenebilir” dedi.


ALTIN EMLAK Hakkında:
Altın Emlak tamamı yerel sermayeli, güçlü sistem altyapısına sahip bir emlak franchising markasıdır. MEB onaylı eğitim verme yetkisine sahip ilk kuruluş olma özelliği taşıyan ALTIN EMLAK, hizmetleri ISO ve Türk Standartları Enstitüsü’nden onaylı ilk ve tek firmadır. Suudi Arabistan’nın yanı sıra Türkiye’de 25 ilde 100’ü aşkın temsilciliği bulunan ALTIN EMLAK, büyümesini franchising sistemi ile sürdürüyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme