17 Şubat 2017 Cuma


ALTIN EMLAK YENİ AKİTTEBasında en etkin emlak zinciri olan ALTIN EMLAK bugün Yeni Akit Gazetesi’nde Yeni Düzenlemelerin Sektöre Etkisi haberi ile yer almaktadır. Haberin görselini ek’li dosyada bulabilirsiniz. Saygılarımızla;ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK


ALTIN EMLAK Genel Müdürü Hakan ERİLKUN emlakta son dönemde yapılan devlet teşvikleri ile baharda konut satışlarının geçtiğimiz yılın bahar döneminin en az % 20 üzerine çıkacaktır. ERİLKUN ‘Projeden satışlarda satış vaadi sözleşmelerinde damga vergisi alınmaması, EMLAK KONUT projelerinde 20 (yirmi) yıl vadeli satış kampanyası yapılması, inşaatlarda KDV orqanları,  Türkiye’den 1.000.000 USD’nin üzerinde yer alan yabancılara vatandaşlık verilmesi gibi emlak sektörünü uçuşa geçiren uygulamalar, dün açıklanan, yabancılara satışta KDV alınmaması ile bahar dönemini emlak alım dönemi yapacaktır’ diye konuştu. Uygulamaların konut yada ticari emlak ayırımı yapmaksızın gayrimenkulün her türü ve toplumun her kesimini kucakladığının altını çizen ERİLKUN, tüm bu akılcı uygulamaların hızla devreye girmesi 2017 yılının bahar ayına emlakın damga vurmasını beraberinde getireceğini söyleyen ERİLKUN, 2016 yılı Mart-Nisan-Mayıs döneminde 338.353 edet konut  satıldığını, 2017 bahar döneminde mevcut uygulamaların sektöre yön vereceğini ve en az % 20 oranında artış sağlayacağını söyledi. ERİLKUN ‘Yabancılara yapılan satışlar total satışlar içinde % 4’ü aşan bir paya sahip olup önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemizde gayrimenkul alımlarını canlandırarak ekonomiye destek vermek amacıyla 3 (üç) yıllık satılamaz şerhi ile 1.000.000 USD’nin üzerinde yer alan yabancılara vatandaşlık verilmesi yabancıların gayrimenkule ilgili yoğunlaştı. Yabancılara yapılan satışlarda KDV alınmaması da bunun bir diğer teşvik edici unsuru olacak ve özellikle pirim yapan bölgelerde büyük montanlı toplu alımlara hız verecektir’ diye konuştu.

Altın Emlak Hakkında:
1998 yılından beri faaliyet gösteren Altın Emlak; tamamı yerel sermayeli, güçlü sistem altyapısına sahip bir emlak franchising markasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim verme yetkisine sahip tek kuruluş olma özelliği taşıyan Altın Emlak, hizmetleri Türk Standartları Enstitüsü’nden onaylı ilk ve tek firmadır. Türkiye’de 24 (yirmidört) ilde toplam 106 (yüzaltı) bayii ağı bulunan Altın Emlak, büyümesini franchising sistemi ile sürdürüyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme