24 Aralık 2016 Cumartesi

ALTIN EMLAK PORTALLERDE ve BASINDA

Emlak sektöründe yazılı basının en etkin markası olan ALTIN EMLAK, www.hurriyetemlak.com , www.konuthaberleri.com’un yanı sıra bu haftadan itibaren www.milliyetemlak.com da da köşe yazılarıyla sürekli olarak yer alacaktır. Kuruluşumuzun her 3 (üç) portalde yayınlanan köşe yazılarını http://www.hurriyetemlak.com/hakan-erilkun/emlak-yasam-yazar-detay/1NzdAVPYpJ8= , http://www.milliyetemlak.com/dergi/avrasya-tuneli/ ve http://www.konuthaberleri.com/makaleler/hakan-erilkun/2017-de-emlak-sektorunu-neler-bekliyor-181.html adreslerinde okuyabilirsiniz. ALTIN EMLAK ayrıca bugünki Güneş Gazetesi ve Hürses Gazetesi’nde 2 (iki) ayrı haberle yer almaktadır. Haberlerin görsellerini ek’li dosyalarda bulabilirsiniz.


Saygılarımızla,ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK2017’DE EMLAK SEKTÖRÜNÜ NELER BEKLİYOR ?

Bana sorulan her 5 (beş) sorundan en az biri 2017 yılında emlak sektöründe neler yaşanacağı yönünde. Çok yerinde bir soru. Zira son dönemde siyasi, ekonomik karışıklıklar, askeri alanda gerginliği de beraberinde getirdiği için tedirgin bir ortam yaşanıyor. Lakin Türkiye her zaman dinamik bir ülke değil miydi? Hayat devam ediyor bir yandan. Bu nedenle her cevapta da altını çizerek söylüyorum: Emlaka güvenmeye devam edin. Çünki paradan para kazanmanın sona erdiği, birikimlerin mutlaka yatırımla değerlenmesi gereken her ekonomide olduğu gibi büyüyen ve gelişen Türkiye ekonomisinde de en güvenli yatırım aracı emlak. Her an nakte döndürülebilen, ülkenin hemen her noktasında yükselen yeni yatırımlarla devlet tarafından da desteklenen emlak ve inşaat sektörü zaten makro ekonominin yürüyen en önemli lokomotifi durumunda.  Devletin bile emlakçı olduğunu söylemek abartı olmaz. Öyle ki 1.248.000 adet konut satışının yapıldığı 2016 yılı rakamları zaten daha Ekim 2016’da 1.066.000’ya ulaşarak emlakın 2017’de de ne denli karlı bir yatırım aracı olacağının sinyalini veriyor. Üstelik bu rakama sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi çalkantılara rağmen ulaşıldığını ve bu rakamda maketten satışların bulunmadığını da unutmamak gerekir. 2017 yılı sadece yatırım açısından değil sektördeki düzen açısından da emlakta sistemi beraberinde getirecek. Uygulamasına yeni başlanan ve tüm tapu dairelerine yayılan ‘harçların ve döner sermaye bedellerinin atm, kredi kartı yada havale yoluyla ödenebilmesi’ gibi 3 (üç) ayrı  uygulamaya Haziran 2017’de başlayacak ‘tapularda elektronik ortamda haciz konulabilmesi uygulaması’ da eklenince hem tapu dairelerindeki revizyonlarla çok daha seri ve kayıtlı bir düzen yaşanmaya başlanacak. Türkiye ekonomisinin şartlarında değer kaybeden bir emlak var mıdır ? Hayır, sadece kar oranı değişen gayrimenkuller vardır. Bu demek oluyor ki yatırımınızın detaylarını iyi düşünün. Zira emlak yatırımı her zaman yapılmaz, önemli olan kar maksimizasyonu ise hangi projeye neden, ne zaman ve ne amaçla yatırım yaptığınızı iyi irdelemeniz yerinde olacaktır. 2017 yılının sonuna geldiğinizde emlak yatırımınızın özellikle büyükşehirlerde en az %15 oranında değer kazandığını göreceksiniz.
Gelecekteki dönemin geçmiş dönemlerden çok daha mutlu ve umutlu olmasını diler, tüm okuyuculara şimdiden yeni yılın hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.


www.facebook.com/altinemlak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme