4 Ağustos 2016 Perşembe

ALTIN EMLAK İNŞAAT & YATIRIM DERGİSİ'NDE

Emlak sektöründe yazılı basının en etkin markası olan ALTIN EMLAK bu gün İnşaat Yatırım Dergisi’nde İstanbul’un Yükselen Değerleri konulu haberi ile yer almaktadır. Haberin görselini ekli dosyada bulabilirsiniz.

Saygılarımızla,

ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK


2017 yılında bölgeye gelecek metro ile de fiyatların tam anlamıyla katlanması bekleniyor. Büyük İstanbul Tüneli’nin Avrupa yakasındaki ana hatlarından biri olan Edirnekapı ve Topkapı ise hem ticari emlak da hem de konutta oldukça değer kazanıyor. TEM Otoyolu ve E-5 kesişiminin ana güzergahı olan bu iki köklü merkezde başlayan kentsel dönüşüm hareketleri de bölgenin değerine değer katıyor. Bölgede yaşanan son büyük hareketlilik de E-5 sınırında bulunan Kale Kilit

Fabrikası’nın yerine inşa edilen Avrupa Konutları; Temmuz 2016’da teslim edilecek olan projede fiyatlar bu nedenle şimdiden tavan seviyesine ulaştı. Satışların neredeyse tamamlandığı 500 konutluk projede en düşük 1+1 konut fiyatı 800 bin TL’den alıcı buluyor. Ticari ve konutta yeni projelerin çekim merkezi ‘Samandıra’ Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, Anadolu yakasında yer alan yeni çekim merkezlerini ise şöyle sıralıyor: “Anadolu yakasının en değerli toplu konut bölgelerinden biri olan Çekmeköy’de proje yapılabilecek arsa-arazi üretimi yok denecek kadar az durumda. Özellikle metro durağının bulunduğu ana güzergahta olan ve merkeze göre çok daha ferah bir yapılaşma düzenine sahip olan Madenler bölgesinde ikinci el konut fiyatları da büyük artış gösteriyor. Örneğin Madenlerde, 6 ay öncesinde 230 bin TL’ye satılan 100 metrekare büyüklüğünde bir konut, bugün 290 bin TL’den alıcı buluyor. Bölgenin en önemli sıkıntısı yapılaşmaya uygun arsa bulunamaması. Gerek ticari gerekse konut anlamında yeni projelerin Anadolu yakasındaki çekim merkezi Samandıra. Bir yönüyle Kartal’a, Sabiha Gökçen Havaalanı’na ve Yakacık’a diğer yönüyle de Sancaktepe üzerinden Şile Yolu’na ve Çekmeköy’e bağlantılı olması nedeniyle büyük değer kazanan Samandıra, imara elverişli bakir noktalarına sahip. Öyle ki 1+1’lerde 350 bin TL’ye çıkan daire fiyatları satış rakamı anlamında rekora koşuyor. Göztepe, Ünalan Mahallesi, Büyük İstanbul Tüneli’nin geçiş  güzergahında olması nedeniyle büyük önem kazanacak. Ayrıca Göztepe, Üsküdar ve Kadıköy’ün orta noktası olan bölgede metrekare birim fiyatları bir yılda yüzde 28 oranında arttı ve 3 bin 778 TL’ye çıktı. Bu bölgede artık konutların yanı sıra büyük iş merkezleri inşaatları da yoğunlaşmaya başlıyor. Ümraniye’nin gözde lokasyonlarından biri olan Küçüksu da Büyük İstanbul Tüneli’nin ana noktalarından biri olacak. Bu bölgede konut fiyatlarının metrekaresi 5 bin 500 TL. Son altı aydaki artış oranı yüzde 7. Bölge, yapılaşmaya uygun alanlarının yanı sıra Kentsel Dönüşüm ya da parsel birleştirme yoluyla da alan kazanımının mümkün olabildiği noktalardan biri. Bu bölgede tünel sonrasında fiyatların en azyüzde 25 değerleneceği çok açık.

www.facebook.com/altinemlak


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme