12 Temmuz 2016 Salı

ALTIN EMLAK AKŞAM GAZETESİ ve HİZMETİX DERGİSİ'NDE

Emlak sektöründe yazılı basının en etkin markası olan ALTIN EMLAK bugün Akşam Gazetesi’nde Konut Kredilerinde Bankaların Durumu, Hizmetix Dergisi’nde ise Franchising Uzmanlıktır konulu haberleri ile yer almaktadır.

Saygılarımızla,


ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK


Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Ağustos'ta hayata geçirilecek ‘Konut Hesabı’ uygulaması için bankalar seferber oldu. Hesap açtıran müşterilerine uygun faizle konut kredisi kullandıran da var ek faiz veren de...
Vatandaşı konut hayaline bir adım daha yaklaştırmayı hedefleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, ‘Konut Hesabı’ uygulaması için geri sayım başladı. 26 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayınlanan ve Ağustos sonunda yürürlüğe girecek yönetmelikle birlikte, bankalarda konut hesabı açıp asgari 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapan vatandaşlara konut edinim tarihindeki birikimin yüzde 20’sine kadar devlet katkısı ödenecek. Ev alan vatandaşlar bu hesabı açtırırsa 15 bin TL’ye varan oranlarda destek alabilecek. Vatandaşın tasarrufunu kendilerinde değerlendirmesini hedefleyen bankalar birbirinden avantajlı konut hesapları oluşturuyor. Banka ayrıca ilerleyen dönemlerde konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerine indirimli kredi imkanları sunacak. Devlet Destekli Konut Hesap’ından yararlanmak isteyen müşteriler yönetmeliğin yürürlüğe gireceği tarihten itibaren Hesap açtırabilecek.KONUT Hesabı günlük vadeli olarak açılan ve en az 3 yıl boyunca 250 - 2.500 TL arasında düzenli birikim yapılan mevduat hesabıdır. Devlet desteğinden yararlanmak isteyenlerin en az 3 yıl birikim yaparak ilk evini alması gerekiyor. 2016 yılında belirlenen devlet katkısı tutarları 36-47 ay düzenli birikim yapılması halinde en fazla 13.000 TL, 48-59 ay düzenli birikim yapılması halinde en fazla 14.000 TL, 60 ay düzenli birikim yapılması halinde ise en fazla 15.000 TL olacak. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun devlet katkısının konut satışlarına yansımasının en az 3 yıl sonra 2019’da yansıyacağını ifade etti.Emlak sektöründe franchise; sistemli çalışmak demek. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, 2016 yılında yeni franchise'lar açarak büyümeye devam etmeyi hedeflediklerini söyleyerek, hedeflerinin öncelikle Ankara, Antalya, İzmir, Samsun ve Trabzon'da yeni ofisler açmak olduğunu kaydetti. Franchising sistemi ile büyümenin öncelikle hizmet ağını genişlettiğine değinen Erilkun, "Örneğin yatırımcı müşterilerinizin bölgeniz dışındaki arayışlarında o bölgedeki bayilerle etkin pazarlama yapmanızı, bunun yanı sıra insan kaynaklarından hukuki danışmanlığa, eğitimden sınırsız portföye kadar tüm desteği merkezi bir altyapıdan sağlayarak tüm işlemleri çok hızlı, profesyonelce gerçekleştirme olanağı elde edersiniz. Dolayısıyla marka veren açısından ismin ve altyapının bölgesellikten kurtularak tüm ülke genelinde ve hatta uluslararası düzeyde faaliyet göstermesi sağlanır ki bu vizyonu da geliştiren ana unsurdur" dedi. Erilkun, şöyle devam etti: "Emlak sektöründe franchise demek sistemli çalışmak demek. Bu nedenle ofis içi ekibin yönetiminden ülke genelinde çalışmaya varıncaya kadar entegre, tüm işlemlerin kayıt altına alındığı, disiplinli bir aile sıcaklığı başarının ana anahtarı. Altın Emlak'ın franchising sistemi de işte bu anahtarı profesyonel ekibi ile birlikte girişimcilere sunuyor."
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme