7 Haziran 2016 Salı

ALTIN EMLAK TARAF GAZETESİ'NDE

Emlak sektöründe yazılı basının en etkin markası olan ALTIN EMLAK bugün Taraf Gazetesi’nde İstanbul’un Yükselen Değerleri haberi ile yer almaktadır. Haberin görselini ekli dosyada bulabilirsiniz.Saygılarımızla,

ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK

İSTANBUL'DA yeni konut projeleri hız kesmeden sürüyor. Fiyatları belirleyen en önemli unsurların başında ise ulaşım noktalarına mesafesi geliyor ve havaalanı, metro ya da metrobüs duraklarına yakınlık oranında, konut fiyatları artıyor ya da azalıyor. 

TOPKAPI HIZLI YÜKSELDİ 

Son yıllarda fiyat artışlarının hızlı yaşandığı bölgelerin başında da incirli ve Topkapı gibi bölgelerin geldiğine işaret eden Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, buralarda yer alan konutların fiyatlarındaki hızlı artışları havaalanına, metro ve metrobüs hatlarına olan yakınlığına bağlıyor. 

KAYAŞEHİR'E İLGİ ARTIYOR 

Kayaşehir'de de emlak yoğunluğunun arttığına temas eden Erilkun, bölgede markalı projelerin ilgi gördüğünü belirterek, şu açıklamalarda bulundu: "Kayaşehir'in ticari alanları konuttan çok daha değerli. Çünkü ticari alan sayısı çok gerilerde. Öyle ki 17. Bölge'de yapılacak olan Arnavutköy bağlantı yolu kavşağında daha ticari alan inşaatı başlamadı, inşa edilecek ticari bölgede dükkân sayısı da oldukça sınırlı. Bu nedenle Kayaşehir giriş dükkânları ve projelerin ön cephede bulunan ticari alanları büyük ilgi görüyor." 

ÇEKMEKÖYDE ARSA BİTTİ 

Zekeriyaköy'ün Maslak ve Sarıyer'e yakın olduğunu ve bu durumun arsa fiyatlarını arttırdığını vurgulayan Erilkun, Anadolu Yakası'nda yer alan yeni çekim alanlarını ise şöyle sıraladı: "Çekmeköy’de proje yapılabilecek arsa üretimi yok denecek gibi. Metro durağının bulunduğu ana hattaki Madenler bölgesinde ikinci el konut fiyatları da artış kaydediyor, örneğin Madenlerde, 6 ay evvel 230 bin liraya satılan 100 metrekare büyüklüğünde bir konut, şu an 290 bin liradan alıcı buluyor. Bölgenin en önemli sorunu yapılaşmaya uygun arsa bulunamaması. Gerek ticari gerekse konut anlamında yeni projelerin çekim alanı Samandıra. Bir yönü ile Kartal'a, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ve Yakacık'a diğer yönü ile de Sancaktepe'den Şile Yolu'na ve Çekmeköy’e bağlantılı olmasından ötürü değerlenen Samandıra, imara uygun bakir noktaları ihtiva ediyor, öyle ki 1+1'lerde 350 bin lirayı bulan daire fiyatları satış rakamı anlamında rekora koşuyor." 

GÖZTEPE'NİN ÖNEMİ ARTACAK 

Göztepe, Ünalan Mahallesi, Büyük İstanbul Tüneli'nin geçiş hattında olması nedeniyle önemi artacak. Ayrıca Göztepe, Üsküdar ve Kadıköy'ün orta noktası olan bölgede metrekare birim fiyatları bir senede yüzde 28 oranında arttı ve 3 bin 778 liraya dayandı. Ümraniye'nin önemli alanlarından Küçüksu da Büyük İstanbul Tüneli'nin ana noktalarından biri olacak. Bu bölgede konut fiyatlarının metrekaresi  5 bin 500 lira. 6 ayın artış oranı yüzde 7. Bölge, yapılaşmaya uygun alanlar bulunduruyor. Bu bölgede tünel sonrasında fiyatların minimum yüzde 25 değerleneceği çok açık."   


www.facebook.com/altinemlak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme