7 Haziran 2016 Salı


ALTIN EMLAK 3 (ÜÇ) AYRI GAZETEDE

Emlak sektöründe yazılı basının en etkin markası olan ALTIN EMLAK bugün Posta Gazetesi ile Gün Boyu ve Günlük Evrensel Gazetelerinde İstanbul’un Yükselen Değerleri haberleri ile yer almaktadır. Haberlerin görsellerini ekli dosyada bulabilirsiniz.


Saygılarımızla,


ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK


İSTANBUL’UN YENİ GÖZDELERİ  


Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki yeni çekim bölgelerini değerlendirdi. 
AVRUPA YAKASI’NIN EN’LERİ 
Hakan Erilkun, Avrupa yakasında İncirli, Kayaşehir, Zekeriyaköy, Ispartakule, Edirnekapı ve Topkapı’yı işaret etti. Erilkun, “Büyük İstanbul Tüneli’nin bağlantı noktası olacak İncirli, önümüzdeki dönemde primlenir. Kayaşehir, emlak hareketlerinin borsa hızıyla gerçekleştiği noktaların başında. 3. köprü güzergahının sağladığı en büyük avantajlardan faydalanan bölge ise Zekeriyaköy. Bahçeşehir’de Ispartakule mevkii de önemli. 2017’de bölgeye gelecek metro fiyatları katlayacak. Edirnekapı ve Topkapı ise hem ticari emlakta hem konutta değerleniyor” dedi. 
ANADOLU YAKASI’NIN EN’LERİ 
Hakan Erilkun, Anadolu Yakası’nda ise Çekmeköy, Samadıra, Göztepe Ünalan Mahallesi ve Küçüksu’ya dikkat çekti. Erilkun, “Çekmeköy Madenler’de 6 ay önce 230 bin liraya satılan ev bugün 290 bin liraya satılıyor. Samandıra ise, bakir noktalara sahip. 1+1’lerde 350 bin liraya çıkan daire fiyatları rekora koşuyor. Göztepe Ünalan Mahallesi de, İstanbul Tüneli’nin güzergahında olması nedeniyle önem kazanacak. Küçüksu’da tünelin ana noktalarından biri olacak. Bölgede metrekare fiyatlar 5 bin 500 lira. Son 6 aydaki artış oranı yüzde 7” şeklinde konuştu. 


Havaalanı ve metrolar konut fiyatını yükseltiyor 

Orman Havaalanı ve metro projelerine, metrobüs duraklarına yakın bölgelerde konut fiyatları artıyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu bölgelerin başında İncirli’nin ve Topkapı’nın bulunduğuna işaret ediyor. Buralarda yer alan konutların pahalılığını havaalanına, metro ve metrobüs hatlarına yakınlığa bağlıyor. Kayaşehir’de de emlak yoğunluğunun arttığına temas eden Erilkun, bölgede markalı projelerin ilgi gördüğünü belirtiyor. Erilkun: “Kayaşehir’in ticari alanları konuttan çok daha değerli. Çünkü ticari alan sayısı çok gerilerde. Öyle ki 17. Bölge’de yapılacak olan Arnavutköy bağlantı yolu kavşağında daha ticari alan inşaatı başlamadı.”  7’de  
Havaalanı ve metrolar konut fiyatını yükseltiyor 
Havaalanı ve metro projelerine, metrobüs duraklarına yakın bölgelerde konut fiyatları artıyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu bölgelerin başında İncirli’nin ve Topkapı’nın bulunduğuna işaret ediyor. Buralarda yer alan konutların pahalılığını havaalanına, metro ve metrobüs hatlarına yakınlığa bağlıyor. Kayaşehir’de de emlak yoğunluğunun arttığına temas eden Erilkun, bölgede markalı projelerin ilgi gördüğünü belirtiyor. Ardından şu açıklamalarda bulunuyor: “Kayaşehir’in ticari alanları konuttan çok daha değerli. Çünkü ticari alan sayısı çok gerilerde. Öyle ki 17. Bölge’de yapılacak olan Arnavutköy bağlantı yolu kavşağında daha ticari alan inşaatı başlamadı. İnşa edilecek ticari bölgede dükkân sayısı da oldukça sınırlı. Bu nedenle Kayaşehir giriş dükkânları ve projelerin ön cephede bulunan ticari alanları büyük ilgi görüyor.” Hakan Erilkun, Zekeriyaköy’ün Maslak ve Sarıyer’e yakın olduğuna; bu durumun arsa fiyatlarını arttırdığından söz ediyor. Altın Emlak Genel Müdürü, Anadolu Yakası’nda yer alan yeni çekim alanlarını ise şöyle sıralıyor: “Çekmeköy’de proje yapılabilecek arsa üretimi yok denecek gibi. Metro durağının bulunduğu ana hatta olan ve ferah olan Madenler bölgesinde ikinci el konut fiyatları da büyük artış kaydediyor. Örneğin Madenler’de, 6 ay evvel 230 bin liraya satılan 100 metrekare büyüklüğünde bir konut, şu an 290 bin liradan alıcı buluyor. Bölgenin en önemli sorunu yapılaşmaya uygun arsa bulunamaması. Gerek ticari gerekse konut anlamında yeni projelerin çekim alanı Samandıra. Bir yönü ile Kartal’a, Sabiha Gökçen Havaalanı’na ve Yakacık’a diğer yönü ile de Sancaktepe’den Şile Yolu’na ve Çekmeköy’e bağlantılı olmasından ötürü değerlenen Samandıra, imara uygun bakir noktaları ihtiva ediyor. Öyle ki 1+1’lerde 350 bin lirayı bulan daire fiyatları satış rakamı anlamında rekora koşuyor.” Göztepe, Ünalan Mahallesi, Büyük İstanbul Tüneli’nin geçiş hattında olması nedeniyle önemi artacak. Ayrıca Göztepe, Üsküdar ve Kadıköy’ün orta noktası olan bölgede metrekare birim fiyatları bir senede yüzde 28 oranında arttı ve 3 bin778 liraya dayandı. Ümraniye’nin önemli alanlarından Küçüksu da Büyük İstanbul Tüneli’nin ana noktalarından biri olacak. Bu bölgede konut fiyatlarının metrekaresi 5 bin 500 lira. 6 ayın artış oranı yüzde 7. Bölge, yapılaşmaya uygun alanlar bulunduruyor. Bu bölgede tünel sonrasında fiyatların minimum yüzde 25 değerleneceği çok açık. 

Havaalanı ve metro konut fiyatını katlıyor 

HAVAALANI ve metro projelerine, metrobüs duraklarına yakın bölgelerde konut fiyatları artıyor. Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bu bölgelerin başında İncirli'nin ve Topkapı'nın bulunduğuna işaret ediyor. Buralarda yer alan konutların pahalılığını havaalanına, metro ve metrobüs hatlarına yakınlığa bağlıyor. Kayaşehir'de de emlak yoğunluğunun arttığına temas eden Erilkun, bölgede markalı projelerin ilgi gördüğünü belirtiyor. Ardından şu açıklamalarda bulunuyor: "Kayaşehir'in ticari alanları konuttan çok daha değerli. Çünkü ticari alan sayısı çok gerilerde. Öyle ki 17. bölgede yapılacak olan Arnavutköy bağlantı yolu kavşağında daha ticari alan inşaatı başlamadı. İnşa edilecek ticari bölgede dükkan sayısı da oldukça sınırlı. Bu nedenle Kayaşehir giriş dükkanları ve projelerin ön cephede bulunan ticari alanları büyük ilgi görüyor." Hakan Erilkun, Zekeriyaköy'ün Maslak ve Sarıyer'e yakın olduğuna; bu durumun arsa fiyatlarını arttırdığından söz ediyor. 
ANADOLU YAKASI... 
Altın Emlak Genel Müdürü, Anadolu yakasında yer alan yeni çekim alanlarını ise Şöyle sıralıyor: "Çekmeköy'de proje yapılabilecek arsa üretimi yok denecek gibi. Metro durağının bulunduğu ana hatta olan ve ferah olan Madenler bölgesinde ikinci el konut fiyatları da büyük artış kaydediyor. Örneğin Madenler'de, 6 ay evvel 230 bin liraya satılan 100 metrekare büyüklüğünde bir konut, şu an 290 bin liradan alıcı buluyor. Bölgenin en önemli sorunu yapılaşmaya uygun arsa bulunamaması. Gerek ticari gerekse konut anlamında yeni projelerin çekim alanı Samandıra. Bir yönü ile Kartal'a, Sabiha Gökçen Havaalanına ve Yakacık'a diğer yönü ile de Sancaktepe'den Şile yoluna ve Çekmeköy'e bağlantılı olmasından ötürü değerlenen Samandıra, imara uygun bakir noktaları ihtiva ediyor. Öyle ki 1 + 1'lerde 350 bin lirayı bulan daire fiyatları satış rakamı anlamında rekora koşuyor." 
TÜP GEÇİŞ RANTI 
Göztepe Ünalan Mahallesi, Büyük İstanbul Tünelinin geçiş hattında olması nedeniyle önemi artacak. Ayrıca Göztepe, Üsküdar ve Kadıköy’ün orta noktası olan bölgede metrekare birim fiyatları bir senede yüzde 28 oranında arttı ve 3 bin 778 liraya dayandı. Ümraniye'nin önemli alanlarından Küçüksu da Büyük İstanbul Tünelinin ana noktalarından biri olacak. Bu bölgede konut fiyatlarının metrekaresi  5 bin 500 lira 6 ayın artış oranı yüzde 7. bölge, yapılaşmaya uygun alanlar bulunduruyor. Bu bölgede tünel sonrasında fiyatların minimum yüzde 25 değerleneceği çok açık.”  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme