4 Mayıs 2016 Çarşamba

ALTIN EMLAK POSTA GAZETESİ'NDE !

Emlak sektöründe yazılı basının en etkin markası olan ALTIN EMLAK bugün Posta Gazetesi’nde  Fındıklı - Kabataş Bölgesi haberi ile yer almaktadır. Haberin görselini ek’te bulabilirsiniz.


Saygılarımızla,


ALTIN EMLAK GENEL MÜDÜRLÜK

www.facebook.com/altinemlak
Bankalar ve sigorta firmaları gibi pek çok kurumun bulunduğu Kabataş-Fındıklı bölgesindeki ofis piyasasında durgunluk yaşanıyor. Bölgeyi inceleyen Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, Kabataş Fındıklı bölgesinde ofis kiraları ve satış fiyatlarının son 1 yılda stabil seyrettiğini belirterek, taleplerde de durgunluk yaşandığını söyledi. Erilkun, bölgeki durgunluğu Kabataş Mahmutbey metro hattı çalışmaları nedeniyle kapatılan yerlere ve ticari gayrimenkul taleplerinin başka yere kaymasına bağladı. Özellikle e-ticaret yapanların merkezi lokasyonda yer almayı çok tercih etmediklerini ifade eden Erilkun, bu kişilerin Kağıthane gibi proje bölgelerinde, minimal büyüklükteki çok donanımlı ofis katlarını tercih ettiklerini belirtti.

UCUZ OFİS TERCİH EDİLİYOR

Mevcut olan ulaşım ve otopark sıkıntısına metro çalışmaları da eklenince ticari işletmelerin bölgeye olan ilgisinin azaldığını söyleyen Erilkun, fiyatlarda kıyaslandığında işletmelerin daha uygun fiyatlara daha çok nitelikli ofis bölgelerini seçtiklerini ifade etti. Kabataş ve Fındıklı bölgesinde 100 metrekare manzaralı bir ofisin kiralık fiyatları 3 bin ile 3 bin 500 lira arasında, satılık fiyatları ise 650 bin ile 1 milyon lira arasında değişiyor. Çok daha nitelikli bir ofis ise Kağıthane gibi bölgelerde 2 bin 500 ile 3 bin lira arasında bulunabiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme